niedziela, 20 listopada 2011

Runda pierwsza !

Cześć ! ;d.
Dziś pierwszy dzień rozgrywanego w Japonii Pucharu Świata. Przypomnę tylko to, co wydaje się już być oczywiste - trzy najlepsze drużyny tego turnieju otrzymają kwalifikację olimpijską. Ufam, że wśród tych szczęśliwców będą Polacy.

Ale czas już na formalności :D.
Można powiedzieć, że takie formalności to ja lubię ! :D
Opłacało się wstać o 7 rano w niedzielę i obejrzeć pojedynek Polaków z Kubańczykami, bowiem nasi wygrali 3:0 ! :).
Mecz po raz kolejny mogę nazwać mianem "Winiar Show" ! :).
Nasz przyjmujący znów pokazał klasę przez duże "K".
Świetnie zagrywał, przyjmował, bronił, atakował i blokował :).
Był wyraźnym liderem w dzisiejszym spotkaniu.
Poza tym, cała nasza reprezentacja zagrała dobre zawody.
Trudna zagrywka, skuteczne ataki i bloki oraz obrony, pozwoliły na wygranie całego spotkania bez większych problemów.
W pierwszej partii od samego początku trwała walka punkt za punkt. Polacy wytrzymali tę rywalizację, po czym osiągnęli przewagę, której nie wypuścili już do końca. Obawa była jedynie w drugim secie, kiedy to Kubańczycy prowadzili 11:8. Polacy jednak odpowiedzieli serią punktów, zwieńczoną spektakularnym blokiem Michała Kubiaka na Hernandezie, schodząc na drugą techniczną z prowadzeniem 16:13. W końcówce Polacy prowadzili już 20:15, ale Kubańczycy do końca wierzyli w zwycięstwo i konsekwentnie zdobywali kolejne punkty. Przy stanie 23:22 mieli w górze piłkę na remis, ale Michał Kubiak znów "upolował" Hernandeza blokiem. Po zepsutej zagrywce Kubańczyków, Polacy cieszyli się z wygranej do 23 i prowadzenia w całym meczu 2:0.
Trzeciego seta podopieczni Andrei Anastasiego rozpoczęli od mocnego uderzenia. Prowadzenie 5:0 i 8:3 mówiło samo za siebie, a wszystko za sprawą fantastycznej zagrywki naszego kapitana - Marcina Możdżonka oraz atakom i blokom Piotrka Nowakowskiego. Osiągnięta przewaga pozwoliła Polakom na spokojne prowadzenie gry i zwycięstwo w trzecim secie do 16. MVP : Zibi Bartman, choć chyba każdy się ze mną zgodzi, że to był mecz Winiara ;).
Polska - Kuba 3:0.