#poczuj mundialową radość : Polska - Wenezuela - Kamerun - Argentyna

Do sukcesu nie ma żadnej windy, trzeba iść po schodach

Cierpliwość i wytrwałość mają magiczne działanie – dzięki nim trudności znikają, a przeszkody ulatniają się.

~ John Quincy Adams

Są mecze, które trzeba wygrać, najlepiej za 3 punkty, najmniejszym nakładem sił. Ciężkie to mecze, wbrew pozorom. Koncentracja musi być utrzymana w dwustu procentach, głowa skupiona na realizacji zadania, które przecież „samo” powinno się wypełnić. Jednak sport, a w szczególności siatkówka, nie lubi gdybania. Nie toleruje kombinowania, kalkulacji. Nie wygrasz meczu w szatni. To na boisku musisz zostawić serce.

POLSKA 3:0 WENEZUELA

POLSKA 3:1 KAMERUN

pożyczone z : memgenerator.pl

Pierwszy set meczu z Kamerunem okazał się też pierwszym straconym przez naszych siatkarzy setem w tych Mistrzostwach. Gdy na tablicy świetlnej po stronie rywali pojawił się 27. punkt, wrocławska Hala Stulecia ucichła … Gdy zaś w odsłonie drugiej Kameruńczycy prowadzili już 9:4 i 16:13, wszyscy kibice, którym barwna ekipa trenera Nonnenbroich’a skradła serce swoim egzotycznie kolorowym tańcem, zwiesili nosy na kwinty, malując na swojej twarzy wyraz szoku i niedowierzania. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. W obu spotkaniach trenerzy Antiga i Blain postanowili dać szansę zmiennikom, którzy swoją postawą udowodnili wysoki poziom siatkarskich umiejętności i gotowość do gry w każdym momencie. I tym jakże sprytnym sposobem oba spotkania padły łupem Biało-czerwonych orłów ;)

POLSKA 3:0 ARGENTYNA

Nie mogliśmy zakończyć wrocławskiej fazy turnieju w lepszym nastroju. "Walka plusligowych przyjaciół" Conte&Uriarte vs Wlazły&Winiarski zakończyła się pięknym zwycięstwem tych drugich, panów WW. Komplet punktów, tylko jeden stracony set, doskonałe humory, niesamowita atmosfera i kibicowskie nadzieje na siatkarski tort wspaniałości - oto co zabieraliśmy z Wrocławia wprost do Łodzi na drugą fazę grupową!